przychodnia NZOZ All Medicus Katowice

Poradnia Zdrowia Psychicznego i Psychoterapii

Gabinet Lekarza Psychiatry

Przychodnia NZOZ All-Medicus oferuje konsultacje z zakresu zdrowia psychicznego.

Lekarz psychiatra: Iwona Nowak-Pilarski

Konsultacje odbywają się po wcześniejszym umówieniu się (konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna)

Gabinet psychoterapeuty

Psychoterapeuta Katowice Beata Pluta

Przychodnia NZOZ All-Medicus oferuje możliwość skorzystania z usług psychoterapeuty.

Psychoterapeuta: Beata Pluta

Konsultacje odbywają się we wtorki w godzinach 9 do 11. (konieczna wcześniejsza rejestracja telefoniczna)

Beata Pluta – psycholog, psychoterapeuta w trakcie certyfikacji

Jestem z wykształcenia psychologiem, psychologiem transportu oraz psychoterapeutką Gestalt. Ukończyłam psychologię na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, studia podyplomowe z psychologii transportu na Uniwersytecie Warszawskim oraz całościowe szkolenie w zakresie psychoterapii humanistyczno doświadczeniowej w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt.

Moje doświadczenie w pracy psychoterapeuty

Swoje doświadczenie zawodowe zdobyłam w wielu Pracowniach Badań Psychotechnicznych wykonując diagnostykę psychologiczną. Prowadziłam szkolenia z kompetencji miękkich dla osób bezrobotnych oraz zatrudnionych na stanowiskach związanych z transportem drogowym. Przeprowadzałam warsztaty dla seniorów z zakresu procesów poznawczych w Domach Pomocy Społecznej. W ramach wolontariatu pomagałam młodzieży z Katowickiej Fundacji Pomocy Dzieciom Kalekim. Pracowałam w Ośrodku Interwencji Kryzysowej udzielając wsparcia psychologicznego z obszaru interwencji kryzysowej dotyczącej problematyki związanej m.in. z konfliktami rodzinnymi, przemocą domową, przemocą seksualną, samobójstwami, utratą okołoporodową, bezrobociem, wypadkami. W trakcie praktyk uczestniczyłam jako koterapeuta w „Programie korekcyjno edukacyjnym dla sprawców przemocy”. Doświadczenie psychoterapeutyczne zdobywałam w Gabinetach Psychoterapii Ariadna oraz w trakcie stażu klinicznego w Szpitalu Psychiatrycznym w Toszku. Jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Psychoterapeutów Gestalt. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji u certyfikowanych superwizorów.

Z kim pracuję

Pracuję z osobami przeżywającymi kryzysy osobiste i trudności w relacjach zarówno rodzinnych, partnerskich, jak i zawodowych.

Pomagam osobom doświadczającym:

  • przemocy fizycznej i psychicznej,
  • stanów lękowych,
  • stanów depresyjnych,
  • zaburzeń osobowości,
  • zaburzeń somatycznych.

Udzielam pomocy osobom:

  • borykającym się ze stratą,
  • życiową zmianą,
  • ofiarom wypadków,
  • ofiarom zdarzeń traumatycznych
  • osobom będącym w żałobie.

Prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, młodzieży od 15 roku życia i osób LGBTIQ.

Moje wartości

W pracy terapeutycznej wierzę w leczące działanie relacji. Autentyczny kontakt oparty na zaufaniu i szacunku umożliwia poszerzanie własnej świadomości, znalezienie odpowiedzi i rozwiązań wcześniej dla nas niedostępnych, co prowadzi do odzyskania wewnętrznej równowagi i spokoju.