Poradnia gastroenterologiczna – gastroskopia i kolonoskopia

W ramach naszej pracowni wykonujemy następujące badania endoskopowe:

  1. Maciej Gonciarz, Kolonoskopia Katowice, Gastrologia KatowiceGastroskopia – wizualizacja przełyku, żołądka i dwunastnicy
  2. Kolonoskopia – wizualizacja jelita grubego, badanie pozwalające na obejrzenie wnętrza jelita grubego w szczególności jego błony za pomocą elastycznego endoskopu. Używając dodatkowych instrumentów w czasie badania można pobrać do analizy  wycinki śluzówki. Wykonuje się je jako badanie profilaktyczne w wykrywaniu raka jelita grubego, przy usuwaniu polipów, krwawieniach i chorobach zapalnych jelit. Urządzenie do kolonoskopii – endoskop jest cienką, elastyczną rurkę, która mieści się w zakresie od 125 do 183 cm długości. Zakończona jest niewielką kamerą tak, że lekarz może robić na bieżąco zdjęcia lub wideo z jelita grubego (okrężnicy). Kolonoskopię można zastosować do oceny całej okrężnicy i dolnej części jelita cienkiego.

W naszej poradni udzielamy porad i konsultacji w zakresie chorób przewodu pokarmowego:

  • przełyku,
  • żołądka,
  • jelit,
  • odbytu,
  • gruczołów trawiennych (wątroba, trzustka)
  • oraz dróg żółciowych.

Pacjenci NZOZ All-Medicus mają do dyspozycji również pracownię endoskopową, wyposażoną w sprzęt firmy Pentax. Wideo-endoskopy ze standardem obrazu HD, gwarantują najwyższą jakość badania. Służą one do oglądania od wewnątrz narządów i przekazywaniu obrazu bezpośrednio na ekran monitora.

Kolonoskopia Katowice umów wizytę

Diagnostyka może zostać uzupełniona w razie potrzeby dowolnymi badaniami laboratoryjnymi oraz histopatologicznymi.

Porad lekarskich oraz diagnostyki endoskopowej, udzielają lekarze specjaliści z wieloletnim doświadczeniem klinicznym w oddziale gastroenterologii. Porady i zabiegi w naszej przychodni świadczone są odpłatnie w ramach wizyt komercyjnych. Wszystkie informacje odnośnie terminu i ceny wizyty można uzyskać telefonicznie w naszej placówce. Jeżeli mają państwo jakieś pytania odnośnie przebiegu badania lub przygotowań przed badaniem prosimy i kontakt z rejestracją.
Istnieje również możliwość umówienia wizyty poprzez portal Znany Lekarz. Wizytówki naszych lekarzy z linkiem do rejestracji znajdują się poniżej.

Nasi specjaliści:

Maciej GonciarzProf. dr.hab.n.med MACIEJ GONCIARZ – specjalista chorób wewnętrznych, specjalista gastroenterolog

 

 

 

Jerzy EszykLek.med. JERZY ESZYK – specjalista chorób wewnętrznych, gastrolog

Kolonoskopia rejestracja na wizytę TUTAJ

* Świadczenia są udzielane tylko odpłatnie w ramach wizyt komercyjnych.

Maciej Gonciarz – ZnanyLekarz.pl

Jerzy Wilhelm Eszyk – ZnanyLekarz.pl

Call Now Button