Jak zadbać o oczy latem? – porady okulisty

Lato to jeden z najtrudniejszych okresów dla naszych oczu w ciągu roku. Narządy wzroku podczas wakacji są narażone na wiele negatywnych czynników. Są to między innymi:

  • promienie słoneczne
  • alergia
  • klimatyzacja
  • kąpieliska

Promienie słoneczne

porady okulistyNasze oczy bardzo nie lubią promieni UV. Nic dziwnego, są one bardzo szkodliwym czynnikiem, który może prowadzić do zaćmy, czy uszkodzenia rogówki. Najlepszym rozwiązaniem dla ochrony oczu w czasie letnim, jest korzystanie z okularów przeciwsłonecznych. Natomiast warto zwrócić uwagę, aby owe okulary posiadały odpowiednie filtry UV. W tym celu warto skorzystać z usług optyka, dzięki czemu będą Państwo pewni, że okulary są właściwe.

Klimatyzacja

W okresie wakacyjnym klimatyzacja nieraz jest wybawieniem, natomiast dla oczu jest to nieraz bardzo męczące. Suche powietrze, które tworzy się poprzez korzystanie z klimatyzacji, sprawia, że oczy nadmiernie się przesuszają. Alergicy w tym czasie doświadcza zaczerwienienia oczu oraz ich pieczenia. Zbyt częste przebywanie w pomieszczeniach klimatyzowanych, może doprowadzić do schorzenia zespołu suchego oka. Osoby korzystające z soczewek kontaktowych szczególnie mogą odczuwać dyskomfort, dlatego warto w czasie letnim korzystać z nawilżających kropli do oka.

W jaki sposób zadbać o oczy?

Przede wszystkim proponujemy korzystanie z porad okulisty.  Regularne wizyty u okulisty pozwolą na kontrolę, nad stanem zdrowia naszego narządu wzroku. Użytkownicy soczewek kontaktowych również powinni zastanowić się, czy bezpieczniej nie byłoby zaprzestać korzystania. Wydaje się, że jest to dogodna forma korekcji wzroku, natomiast podczas kąpieli w różnych zbiornikach wodnych, oczy mogą zostać zakażone bakteriami, pasożytami czy grzybami. W świetle tego należałoby się zastanowić czy podczas tych czynności są one nam na pewno niezbędne.  Naprzeciw temu problemowi wychodzi laserowa korekcja wzroku. Dzięki temu, codzienne funkcjonowanie, stanie się dużo prostsze i przyjemniejsze.

Dbajmy zatem o nasze oczy bez względu na porę roku, czy nasz wiek. Jest to narząd, który odgrywa bardzo ważna rolę w naszym życiu, dlatego warto otoczyć go szczególną opieką. Obecnie na rynku usług okulistycznych jest wiele nowoczesnych metod, które pomogą poprawić komfort widzenia i szybko wyłapać ewentualne schorzenia, które imają się naszych oczu.

Poradnia okulistyczna

Przypominamy, że w naszej przychodni działa poradnia okulistyczna. Koszt wizyty od 120 złotych.

Specjalizujemy się w leczeniu schorzeń stożka rogówki. W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia nasi pacjenci mogą skorzystać z dofinansowania soczewek leczących chorób stożka rogówki. Więcej informacji o dolegliwościach związanych ze stożkiem rogówki znajdziecie Państwo w naszym wpisie: Stożek rogówki – leczenie

Udostępnij

Call Now Button