• Slider Image

Poradnia okulistyczna

W październiku 2018 roku uruchomiliśmy w naszej przychodni poradnię okulistyczną. Wykonujemy komputerowe badania wzroku, badania pola widzenia, leczymy choroby związane ze schorzeniami stożka rogówki i dobieramy okulary komercyjne. Nasi specjaliści to:

  • lek. med. Ewa Karina Kozłowska – okulista

Koszt wizyty to 120 zł.

Leczenie schorzeń stożka rogówki

W ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia nasi pacjenci mogą skorzystać z dofinansowania soczewek leczących chorób stożka rogówki. Więcej informacji o dolegliwościach związanych ze stożkiem rogówki znajdziecie Państwo w naszym wpisie: Stożek rogówki – leczenie

Komputerowe badanie wzroku

okulista Katowice

Jest jednym z narzędzi, które pomaga w ocenie wady wzroku i krzywizny rogówki. Należy ono do podstawowych badań wzroku przeprowadzanych przez okulistę. Trwa bardzo krótko, około 10 sekund. Musimy jednak wiedzieć, że dobieranie okularów na podstawie wyników wyłącznie z tego badania jest bardzo ryzykowne. Komputerowe badanie wzroku może posłużyć jedynie jako początkowa analiza, która określa z jaką wadą mniej więcej mamy do czynienia. Aby prawidłowo ocenić stan wzroku pacjenta lekarz okulista dodatkowo wykona szereg innych badań, dzięki którym wyniki będą prawidłowe. Jest to ważne, ponieważ wzrok może nam się pogorszyć, a przecież jest to jeden z najważniejszych naszych narządów i zmysłów.

Dobór okularów

okulista Katowice

To ważne zagadnienie, dlatego w tym celu najlepiej udać się do lekarza okulisty. Aby odpowiednio dobrać okulary lekarz okulista musi przeprowadzić wywiad, a przede wszystkim z największą dokładnością, ustalić wadę wzroku. Jeśli badanie zostanie w zły sposób wykonane, a wyniki wyjdą błędne, dobranie okularów na ich podstawie może grozić pogorszeniem wzroku. Ponadto, przy doborze właściwych okularów, oprócz wady wzroku oraz rozstawu oczu, należy zwrócić uwagę między innymi na odległość soczewki od oka. Drugą kwestią jest dobór okularów odpowiednich wielkościowo oraz pod względem estetycznym.

Badanie pola widzenia

poradnia okulistyczna

To inaczej szacowanie zasięgu wzroku, czyli ocena tego, ile obejmuje nasze oko, gdy jest w pozycji nieruchomej. Perymetria ( badanie pola widzenia ) to jedno z podstawowych badań wzroku, które przebiega bezboleśnie. przeprowadzane jest przez lekarza okulistę. Badanie polega na wyświetlaniu pacjentowi obiektów świetlnych w różnych miejscach, a ten musi dać sygnał, gdy taki zobaczy. Powstaje dzięki temu mapa pola widzenia, gdzie określone jest, które punkty pacjent widział, a których nie. Dzięki temu można wskazać gdzie znajdują się ubytki. Badanie to wykorzystuje się najczęściej w diagnozowaniu lub kontrolowaniu jaskry. Jest ono dedykowane przede wszystkim osobom, które nie widzą czegoś, co jest przed nimi lub muszą manewrować głową, aby zobaczyć coś, co znajduje się z boku pola widzenia

Cennik

Call Now Button