Wczoraj w mediach pojawiła się informacja, że na przeszczep warstwowy rogówki trzeba w Polsce czekać ponad 3 lata. Jesteśmy na szarym końcu w Europie jeżeli chodzi o przeszczepy rogówki. Jeżeli nic się nie zmieni czas oczekiwania będzie się wydłużać a pacjentom pozostanie jedynie możliwość przeszczepu całkowitego, który wiąże się ze sporym ryzykiem odrzucenia. Zanim jednak konieczny będzie przeszczep bardzo ważne jest leczenie rogówki przez lekarza specjalistę

Leczenie rogówki w NZOZ All-Medicus

W naszej przychodni w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w naszej poradni okulistycznej dobieramy twarde soczewki kontaktowe korygujące wady stożka rogówki.

leczenie Rogówki NZOZ AllMedicus

W pierwszej fazie leczenie stożka rogówki dokonać możemy za pomocą odpowiednio dobranych szkieł okularowych lub soczewek. Postęp choroby jest zazwyczaj powolny i może zatrzymać się w każdym momencie. Objawy, które powinny nas zaniepokoić to:

  • łzawienie,
  • światłowstręt,
  • ból gałek lub uczucie ich wypadania z oczodołu,
  • dwojenie
  • “halo” wokół światła.

Aby poprawnie zdiagnozować schorzenia stożka rogówki należy udać się do lekarza specjalisty. Komputerowe badanie wzroku trwa około 10 sekund a na jego podstawie można rozpoznać początki schorzenia. Jest ono jedynie początkową analizą z jaką wadą mamy do czynienia. W naszej przychodni za choroby związane z korekcją stożka rogówki odpowiada Pani Doktor Ewa Karina Kozłowska. Koszt wizyty to 120 złotych.

Udostępnij

Call Now Button