You are currently viewing Kardiolog

Kardiolog

Jak wygląda wizyta u kardiologa oczami naszego pacjenta

Sporo pracy, zmiany w życiu i ciągły stres spowodowały, że moje samopoczucie nie było najlepsze. Najbardziej niepokoiły mnie bóle w okolicy serca. Czasami było to kłucie czasami występowały objawy drętwienia lewej ręki. Kiedy przeczytałem informacje o tych objawach w internecie stwierdziłem, że nie ma co czekać. W moim wieku i przy takim trybie życia jaki prowadzę, symptomy zwiastujące zawał były jak najbardziej widoczne. Decyzja trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. Tylko do jakiego? Czy muszę przejść ścieżkę ze skierowaniem w mojej przychodni, umówić się na odległy termin i stracić jeden lub dwa dni w pracy? Wiedziałem, że nie mogę sobie na to pozwolić. Decyzja była szybka. Prywatna przychodnia i wizyta opłacona z mojego ubezpieczenia w PZU Opieka Medyczna.

We wtorek zdecydowałem się zadzwonić do najbliżej położonej od mojej pracy, przychodni NZOZ All-Medicus. Umówienie telefoniczne wizyty  u kardiologa trwało dwie minuty: wizyta najbliższa środa godzina 16. Najpierw zgłosi się Pan do rejestracji i wypełni wszystkie niezbędne zgody, następnie zaprosimy Pana na badanie EKG a potem przejdzie Pan z wynikiem do kardiologa. On po zbadaniu i analizie EKG zdecyduje czy trzeba będzie zrobić dodatkowe badania usłyszałem w słuchawce. A i jeszcze jedno proszę zgłosić swoją wizytę do PZU.

Wizyta u kardiologa

Echo serca

W środę z lekkim stresem pojawiłem się w przychodni. Czyste wnętrza, wrażenie sporej przestrzeni i miłe Panie w recepcji wzbudziły moje zaufanie. Papierologia szczerze powiedziawszy trochę mnie zdenerwowała. Później poszło już szybko i sprawnie. Badanie ciśnienia krwi, EKG, wydruk i przejście do gabinetu. Kardiolog doktor Piekarski zobaczył EKG, zbadał i zadecydował, że aby mieć pełny wgląd w sytuację należy zrobić echo serca. Trochę przeraził mnie ten termin ale szybko okazało się, że tak nazywa się badanie USG okolic serca. Badanie trwało około 10 minut i usłyszałem diagnozę…

Wszystko z sercem jest w jak największym porządku. Bóle, które odczuwam są następstwem zmiany mojego stylu życia, stresem i brakiem odpoczynku. Na skutek zmiany moje mięśnie zwiotczały, pojawił się piwny brzuszek a następstwem tego są różne nerwobóle. Faktycznie od kilku miesięcy porzuciłem swoje hobby, czyli wędrówki po górach i poświęciłem się pracy. Zapomniałem o odpoczynku i urlopie. Na konsekwencje nie trzeba było długo czekać. Na szczęście w moim przypadku, mimo że zwlekałem z wizytą u lekarza okazało się, że moje serce ma się całkiem dobrze. Pora teraz na działanie z mojej strony.

Specjalne podziękowania należą się z mojej strony dr Piekarskiemu. Byłem pod wrażeniem sposobu przeprowadzanych badań i wytłumaczenia niepokojących mnie objawów. Dodatkowo za jego namową postanowiłem regularnie sprawdzać stan swojego zdrowia i wrócić do aktywnej formy spędzania wolnego czasu.

Podziękowania i rekomendacja dla Przychodni NZOZ All-Medicus – Maciek

Masz pytania? Chcesz umówić wizytę? PORADNIA KARDIOLOGICZNA