Fibroscan Katowice NZOZ All Medicus

Badanie trwa od 5 do 10 minut. Jest całkowicie bezinwazyjne, pacjent czuje jedynie lekkie wibracje w miejscu przyłożenia głowicy urządzenia do ciała. Przypomina inne badania USG. Można powtarzać je w dowolnych odstępach czasu. Badanie wykonujemy w naszej poradni chorób zakaźnych  i hepatologicznej.

Jak działa Fibroscan?

Fibroscan wprowadzono na rynek w 2003 roku.  Jego działanie opiera się na metodzie elastograficznej a nie inwazyjnej(np. biopsja). Mierzy on sprężystość wątroby. Im bardziej sprężysta wątroba tym jest bardziej zwłókniała. Urządzenie wykonuje 10 pomiarów i oblicza średnią. Jeżeli włóknienie wynosi ≥2 punkty, pacjenta z WZW C zwykle kwalifikuje się do leczenia przeciwwirusowego.

FibroScan jest urządzeniem służącym do oceny stopnia zaawansowania włóknienia wątroby. W związku z powyższym może zastąpić inwazyjną biopsję wątroby. Badanie wątroby metodą elastograficzną za pomocą urządzenia Umożliwia w sposób szybki i bezbolesny określenie potrzeby i rodzaju dalszej diagnostyki hepatologicznej.

Badanie wątroby

Metoda ta jest obecnie standardowym narzędziem w diagnostyce wielu schorzeń wątroby. Może również pełnić rolę badania przesiewowego u pacjentów bez zdiagnozowanej uprzednio choroby wątroby.

Wykrycie uszkodzenia wątroby w początkowej, bezobjawowej fazie schorzenia umożliwia wczesne rozpoczęcie leczenia.
Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 18 lutego 2011 r. badanie elastograficzne za pomocą urządzenia FibroScan® jest pełnoprawną metodą diagnostyczną. Badanie umożliwia ocenę stopnia nasilenia włóknienia wątrobowego i jest stosowane jako alternatywa dla biopsji wątroby podczas kwalifikacji do leczenia przewlekłego zapalenia wątroby typu B i C.

Cena badania wynosi 250 zł.

Fibroscan Katowice

Jak przygotować się do badania FibroScan?

  1. Do badania pacjent powinien przystąpić na czczo lub co najmniej 6 godzin po ostatnim posiłku.
  2. Do badania należy zgłosić się z dokumentacją medyczną dotyczącą choroby wątroby oraz chorób towarzyszących (historia choroby, wyniki badań laboratoryjnych – szczególnie aktywność ALAT).
  3. Przed badaniem nie spożywać alkoholu i używek

ZGŁOŚ  SIĘ Z CAŁĄ HISTORIĄ CHOROBY!

Szczegółowych informacji udzielają nasi pracownicy. Zapraszamy do KONTAKTU

Leczenie wirusowego zapalenia wątroby

Informujemy, że w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia prowadzimy programy lekowe w zakresie leczenia wirusowego zapalenia wątroby. Szczegóły: https://allmedicus.pl/poradnia-hepatologiczna/

Nasza poradnia hepatologiczna zajmuje się również komercyjnym leczeniem i diagnostyką chorób wątroby.

Nasze wpisy o leczeniu schorzeń wątroby:

Udostępnij

Call Now Button