Poradnia chirurgii naczyniowej

Doppler

Doppler Katowice

Domeną działalności jest tu dopplerowska diagnostyka obrazowa chorób naczyń żylnych i tętniczych. Przy pomocy aparatury wykonywane są kolorowe badania przepływów żylnych i tętniczych w kończynach dolnych oraz diagnostyka tętniaków aorty brzusznej. Pacjenci otrzymują zalecenia terapeutyczne i w zależności od stopnia zaawansowania schorzeń kwalifikowani są do leczenia farmakologicznego, rehabilitacyjnego lub operacyjnego. Badanie Dopplera jest badaniem całkowicie nieinwazyjnym. Oczywiście obok poradnictwa z zakresu chorób naczyń, wszyscy pacjenci mogą liczyć na fachową wiedzę ogólnochirurgiczną naszych lekarzy.

Badanie Dopplera jest całkowicie jednym z podstawowych badań w diagnostyce chorób układu krążenia. Polega na wykorzystaniu specjalistycznego aparatu USG. Fala dźwiękowa wysyłana przez głowicę urządzenia odbija się od będącej w ruchu krwi w żyłach i tętnicach i powraca do głowicy. Na ekranie obrazowane są wszelkie zmiany częstotliwości fali dźwiękowej. Lekarz przeprowadzający badanie na monitorze śledzi, w których miejscach krew płynie szybciej lub wolniej oraz gdzie ma możliwości cofnięcia. Specjalna przystawka do wykonywania badań Dopplera mierząc informacje o przepływach krwi daje pojęcie o wymiarach i przekroju badanych żył i tętnic. Dzięki niej dostajemy informacje o zmianach wywołanych przez miażdżycę, czy inne schorzenia w obrębie kończyn, szyi i  brzucha.

Badanie Dopplera jak pisaliśmy jest bezpieczne i nieinwazyjne. Wykonuje się je nawet małym dzieciom. Jedyna niedogodność to specjalny żel nałożony na miejsce po którym porusza się głowica i konieczność zdjęcia ubrania w tym miejscu . Jedynie badania wątroby i tętnic nerkowych wymagają poddania się badaniu na czczo. Po badaniu nie trzeba czekać na wyniki ponieważ pojawiają się one od razu na ekranie monitora i wydrukowane trafiają do pacjenta.

W naszej przychodni Doppler wykonywany jest na bieżąco  po wcześniejszej rejestracji telefonicznej lub internetowej. Koszt pojedynczego badania rozpoczyna się od 100 złotych. W razie pytań zapraszamy do kontaktu.

Nasz specjalista:

* Świadczenia są udzielane tylko odpłatnie w ramach wizyt komercyjnych.

Rejestracja Doppler Katowice TUTAJ